BIOGAS-HOLDING, s.r.o.

Sektor

Energetika

Investícia

6 000 000 EUR, 90% (venture capital)

Vstup

2011, Slovenská republika

Základné informácie

BIOGAS-HOLDING aktuálne vlastní tri bioplynové stanice s celkovým výkonom 3 MW a ide o zaujímavý projekt v oblasti obnoviteľných zdrojov.

Arca Capital už v minulosti deklarovala záujem o projekty v oblasti obnoviteľných zdrojov. Svoje úsilie zavŕšila nielen akvizíciou fotovoltaických elektrární, ale aj diverzifikáciou investície na trhu obnoviteľných zdrojov. Výsledkom bol vstup do výroby elektrickej energie z bioplynu.

V roku 2011 Arca Capital úspešne vstúpila do projektu bioplynovej stanice s výkonom 1 MW vo Veľkých Uherciach, v okrese Partizánske. Bioplynová stanica produkuje plyn s vysokým obsahom metánu prostredníctvom anaeróbnej fermentácie, ktorý sa následne spaľuje v kogeneračnej jednotke a tým vyrába elektrickú energiu. Bioplynová stanica bola ku koncu roku 2011 skolaudovaná a plne funkčná.

V polovici roku 2012 kúpila spoločnosť ďalšie dve bioplynové stanice do holdingu BIOGAS v Ožďanoch, ktoré majú každá výkon 1 MW. Aj v tomto prípade majú bioplynové stanice garantovanú výkupnú cenu elektrickej energie na najbližších 15 rokov.