KASA.cz, s.r.o.

Sektor

IT a telekomunikácie

Investícia

2 410 000 EUR, 60% (venture kapitál – rastové financovanie)

Vstup

2007 - 2009, Česká republika

Základné informácie

Spoločnosť KASA.cz, s.r.o. je rýdzo českou spoločnosťou, ktorá sa zaoberá internetovým predajom tovaru. Svojim zákazníkom ponúka široký výber spotrebného tovaru.

Každý spotrebiteľ si môže vybrať zo sortimentu spotrebnej elektroniky, fototechniky, výpočtovej techniky, záhradnej techniky, športového tovaru a kozmetiky. Svoje know-how KASA.cz využila k otvoreniu internetových obchodov obsluhujúcich klientov v Nemecku, Poľsku a na Slovensku. Do budúcna sa chystá rovnaký projekt zopakovať aj na ďalších trhoch ako je Ukrajina, Rumunsko a Maďarsko.
Spoločnosť KASA.cz s.r.o. je držiteľom ocenenia Česká kvalita a je certifikovaným obchodom Asociácie pre elektronickú komerciu. Z každého nákupu prispieva na Nadáciu rozvoja občianskej spoločnosti (projekt Pomôžte deťom). Vstup Arca Capital do KASA.cz zabezpečil financovanie rozvoja v rámci strednej a východnej Európy s cieľom upevniť postavenie na terajších trhoch a byť v top 3 na nových trhoch. Arca Capital spoločne s partnermi vytvorila silného on-line obchodníka, dôveryhodného pre zákazníkov aj dodávateľov.

www.kasa.cz
www.hej.sk